Slučaj mladića iz Šida za koga zvanične vlasti tvrde da nije umro nasilnom smrću, mada to nikada nije validno potvrđeno, i dalje nije rešen. Otac poginulog još uvek traga za istinom o smrti svoga sina.
M. Hadžić
Smrt mladog Vladimira Miličića iz Višnjićeva kod Šida još izaziva nedoumice i sumnje da nije bila prirodna. Dvatesetčetvorogodišnji mladić je 5. marta 2005. pronađen na podu u porodičnoj kući. Na telu, inače do tada zdravog momka, nisu bile vidljive nikakve povrede. Još uvek je davao znake života, pa je prebačen u lokalnu ambulantu u kojoj je izdahnuo.
Istražni sudija Drago Tintor izdaje nalog za obdukciju koja je trebalo da bude obavljena u Novom Sadu i po čijim nalazima je smrt usledila nenasilnim putem, usled izlivanja krvi u mozak. Zanimljivo je da je naknadno utvrđeno kako je vozilo mrtvozornika, JKP "Standarda", koji je obavio transport tela od Šida do Novog Sada (udaljenost veća od 100 kilometara), na kilometar-satu pri preuzimanju tela imalo stanje 47886 km, a po pristizanju u Novi Sad navodno 47.903 km?! U umrlici je kao datum smrti naveden 6. mart 2005, što bi značilo da je obdukcija rađena nad živim čovekom.
Sve su ovo sitni propusti u odnosu na ono što je najbitnije. Otac pokojnog mladića, Radivoje Miličić je od početka tvrdio da smrt njegovog sina nije potpuno prirodna. Do izliva krvi u mozak je došlo, ali je ono izazvano spoljnim uticajem.
Kako su svedoci tvrdili, nesrećni mladić je do pred smrt radio kao konobar u lokalnom kafiću "Marlboro", vlasnika Predraga Koprića. Nekoliko dana pre smrti tu se fizički sukobio sa braćom Veinović, koji su u rodbinskim vezama sa vlasnikom, koji je sa svoje strane kum tadašnjeg inspektora pod nadimkom "Cara".
U toku tuče vlasnik kafića je pokojnog Vladimira nekom motkom udario u teme i onesvestio. Najverovatnije je taj udarac izazvao pucanje kapilara u mozgu i mladićevu smrt.
Umesto da istraži ove navode sudija Tintor je obustavio istragu i smrt proglasio nenasilnom. Uticaj u međuvremenu preminulog kuma Koprića, policijskog inspektora u tako maloj sredini, bio je presudan.
Otac preminulog mladića je bio uporan u svojim zahtevima pravosuđu da se sve nedoumice otklone, pa mu je sudija Drago Tintor pismenim putem zabranio ulaz u zgradu suda?! Sve zahteve oca nesrećnog mladića o izvođenju novih dokaza, pa i ponovljene obdukcije, ovaj sudija je odbacio kao da nije njegova ustavna i zakonska obaveza da utvrdi sve činjenice bez obzira na mogući krajnji ishod.
U međuvremenu se otac pokojnog momka obratio i Ministarstvu pravde odakle mu se 11. juna obratila Ljiljana Blagojević, pomoćnica ministra, objašnjenjem kako Ministarstvo nema mogućnosti da utiče na rad sudija.